Virtuální MOL eCup míří do finále! Sleduj zápasy na streamu.

Virtuální MOL eCup míří do finále! Sleduj zápasy na streamu.

Svět esportu spatří nový projekt! Virtuální fotbalový pohár ve hře FIFA 20 nesoucí název MOL eCup, odstartuje už v polovině června. Jak samotný název napovídá, jedná se o virtuální podobu reálného fotbalového MOL Cupu, který organizuje Fotbalová asociace České republiky. Fanoušci se mohou těšit na zapojení reálných fotbalistů i profesionálních gamerů.

„Cílem projektu je vytvořit esportovou aktivitu, která bude atraktivní nejen pro hráče, ale také pro fanoušky a naše partnery. Soutěž je otevřena široké veřejnosti a svým konceptem se blíží specifikům opravdového MOL Cupu – tedy, že i největší favorit může vypadnout s týmem z nižší soutěže,“ nastiňuje princip soutěže Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace FAČR. 

Reálný MOL Cup nabídne své vyvrcholení během druhé poloviny června a na začátku července: 17. června se nejprve v semifinále utkají Olomouc s Libercem a Sparta s Plzní, 1. července je v plánu finálový zápas.

Začátek virtuálního poháru je naplánován na 18. června, kdy odstartují veřejné online kvalifikace, ze kterých hráči postoupí do Hlavní fáze soutěže určené pro nejlepších 32 hráčů. Postupující si vyberou fotbalový klub, který budou reprezentovat, vyjma klubů z F:L či F:NL. Může se tedy stát, že do hlavní fáze postoupí týmy, hrající například I.A třídu.

Profesionální kluby z 1. a 2. fotbalové ligy mají možnost svého hráče, fotbalistu nebo gamera, nominovat rovnou do hlavní fáze, kde si to klasickým pohárovým pavoukem rozdají o trofej pro historicky prvního vítěze MOL eCupu, ale také o 60 000 Kč a další odměny od partnerů soutěže.

Svou účast v projektu potvrdilo jedenáct klubů z F:L a šest klubů z FN:L. Mezi nimi i ty nejsilnější fotbalové značky jako Sparta, Slavia, Plzeň či Baník. O vypjaté duely tak určitě nebude nouze. Z profesionálních fotbalistů se do turnaje zapojí například Vít Beneš (Olomouc), Matěj Helešic (Opava) či Antonín Růsek (Brno). Ty nejatraktivnější zápasy každé fáze playoff budou mít fanoušci možnost sledovat prostřednictvím živých streamů.

,,Jsem rád, že v Česku vznikla další profesionální soutěž ve FIFĚ. Líbí se mi její koncept. Věřím, že za Viktorku potvrdíme roli favorita a porveme se o titul,” uvedl jeden z nejúspěšnějších tuzemských hráčů FIFY 20 Lukáš ,,T9Laky” Pour z Viktoria Plzeň esports.

Vyvrcholení MOL eCupu je naplánováno na polovinu července. Uvidíme překvapení v podobě vítězství menšího klubu, nebo se z triumfu bude radovat některý z českých velikánů? Na tuto otázku si fanoušci počkají do začátku července. Jedno je ale jisté, virtuální pohár nabídne široké veřejnosti atraktivní duely, které budou bavit!


RozcestníkRozcestníkRozcestníkRozcestníkRozcestníkRozcestníkRozcestníkRozcestník