2021 2022
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2021/2022

Do ročníku 2021/22 vstupovala v roli obhájce pražská Slavia, která mohla případnou obhajobou dorovnat na čele historických statistik se sedmi výhrami svého městského rivala ze Sparty. Byli to však symbolicky právě sparťané, kteří vyrovnání bilance, když ve čtvrtfinálovém měření sil v derby soka porazila 2:0. Po úspěchu nad Jabloncem v semifinále se Letenští mohli radovat z postupu do boje o trofej, z jejího zisku však ne. Vítězný příběh totiž napsalo jiné mužstvo. Slovácko pod vedením Martina Svědíka stálo na pokraji vyřazení již v osmifinále proti Karviné, kdy mu prodloužení trefou v nastaveném čase zachraňoval Václav Jurečka. Po obratu a úspěšném penaltovém rozstřelu ve čtvrtfinále v Olomouci, uspěli hráči z Uherského Hradiště i v souboji s Hradcem Králové a mohli se těšit na finále. V něm nedali nejúspěšnějšímu pohárovému mužstvu historie šanci a po jasném průběhu utkání a výhře 3:1 se mohli radovat z historicky první velké klubové trofeje.

Top 5 střelců
 • Erik Prekop
  6 gólů
  FC Hradec Králové
 • Aleš Krč
  5 gólů
  SK Uničov
 • Tomáš Malínský
  4 gólů
  FK Jablonec
 • Denis Alijagič
  4 gólů
  FC Sellier & Bellot Vlašim
 • Zdeněk Konečník
  4 gólů
  TJ Skaštice
Nejlepší momenty
… Slovácko si finálovou výhrou zajistilo historicky první zisk pohárové trofeje.
… Slovácko se stalo třináctým týmem, který kdy pohárovou trofej vyhrál.
… oba pohároví finalisté zachraňovali soutěž v nastaveném čase. Slovácko v osmifinále proti Karviné, Pražané v semifinále s Jabloncem.
… o nejvyšší výhru ročníku se v 1. kole postarala Vlašim, která deklasovala Beroun na jeho hřišti 11:0
… o největší překvapení ročníku se postaral klub ČFL FK Zbuzany, který ve 2. kole senzačně vyřadil po výhře 2:1 prvoligový Liberec.