2000 2001
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2000/2001

Další pohádkovou cestu za ziskem poháru zažili v sezoně 2000/2001 fotbalisté Viktorie Žižkov, kteří v osmifinále zastavili obhájce vítězství z Liberce. V semifinále se jim postavil další tým ze severu Čech, tentokrát z Teplic a Pražané vydřeli výhru 3:2 v prodloužení. Zbylou porci zápasů odehráli již viktoriáni na Strahově, protože v semifinálovém utkání narazili na Slavii, která právě tam našla svůj nový domov. Žižkov sešívané zdolal, a protože ve druhém semifinále sparťané porazili Blšany, po sedmi letech došlo na opakování finále mezi Žižkovem a Spartou. A pro Viktorii opět stejně radostné. Dva góly Luďka Straceného znamenaly výhru 2:1 v prodloužení a druhou výhru MOL Cupu.