2012 2013
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2012/2013

Současná podoba MOL Cupu se zrodila v sezoně 2012/2013, kdy se nově nejlepší ligová trojice z předcházejícího ročníku zapojila do pohárových bojů místo ve druhém kole až v kole třetím. V tomto případě se to týkalo mistrovského Liberce, Sparty a Plzně. Žádný z těchto týmů však nedokázal tuto zdánlivou výhodu přetavit ve vítězný úspěch. Jak Plzeň, tak o kolo později Liberec, skončily na kopačkách černého koně z Jablonce, jenž dokázal oba týmy dvakrát porazit a zcela zaslouženě si probil cestu až do finále. Do něj se nepodívala ani Sparta, kterou zastavila Mladá Boleslav. Ve finálovém duelu v Chomutově Středočeši dlouho vedli, ale Jan Kopic šest minut před koncem zařídil remízový stav a v penaltovém rozstřelu se přiklonilo štěstí na stranu Jablonce.

Top 5 střelců
 • Ondřej Vaněk
  8 gólů
  FK Jablonec
 • Lukáš Zoubele
  5 gólů
  FK Jablonec
 • Jakub Pazdera
  5 gólů
  FC TVD Slavičín
 • Jakub Mičko
  5 gólů
  SK Líšeň 2019
 • Karel Piták
  4 gólů
  FK Jablonec
Nejlepší momenty
… poprvé v historii se pohárové finále hraje na hřišti týmu, který se účastní až třetí nejvyšší soutěže v České republice.
… obhájce trofeje z Liberce má slibně našlápnuto i v semifinále, když ještě po prvním poločase odvetného zápasu drží postupový výsledek. Budoucí vítěz z Jablonce však krátce na to dvěma góly převažuje skóre na stranu zelenobílých.