2022 2023
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2022/2023

Sezona 2022/23 bavila diváky v celém průběhu ročníku. Když los druhého kola proti sobě svedl Rokycany a Liberec, celá republika nadšeně sledovala na Twitteru rokycanskou cestu do Evropy. Nezapomenutelnou vzpomínku si také odnesli hráči Hlučína. Úchvatný zápas proti mistrovi z Plzně, který týden předtím hostil Bayern v Lize mistrů, rozhodl v nastaveném čase základní hrací doby svou třetí brankou v zápase hlučínský Dominik Smékal. V osmifinále dal o sobě vědět Vyškov, který po Jablonci vyřadil dalšího ligového zástupce Zlín. Ve finále jsme se mohli po dlouhých dvaceti letech těšit na pražské derby. Nejtěžším zápasem Sparty na cestě do finále bylo čtvrtfinálové utkání v Liberec, které rozhodly až pokutové kopy. Slavii nejvíce prověřili hráči Bohemians ve vršovickém derby, kde nejprve brankou v 7. minutě nastavení vyrovnal Ondřej Lingr a v následném prodloužení rozhodl Václav Jurečka. Ve posledním utkání na Letné se prosadili pouze sešívaní a ziskem sedmé trofeje dorovnali právě rivala ze Sparty.