2015 2016
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2015/2016

Sezona 2015/2016 přinesla opět několik překvapivých výsledků. První z nich se zrodily na úkor Baníku Ostrava a Slovácka. Oba prvoligové týmy skončily svoji pouť už ve druhém kole na hřišti divizních soupeřů. Baník nedokázal přejít přes Rýmařov, Slovácku se stal zase osudný Slavičín. O kolo později se pro změnu se soutěží rozloučila pražská Slavia, jež padla v Ústí nad Labem, Sparta zase odvracela vyřazení s Královým Dvorem v nastaveném čase. Vítězství si podruhé v historii zajistili hráči Mladé Boleslavi, kteří na cestě do finále odklidili i obhajujícího ligového mistra z Plzně, od kterého neinkasovali ve dvou zápasech ani jednu branku. Ve finále se pak svěřencům kouče Jarolíma povedla odveta za rok 2013, když zdolali Jablonec 2:0, a zajistili si tak postup do 3. předkola Evropské ligy. Vůbec poprvé hostily pohárové finále severočeské Teplice.

Top 5 střelců
 • Jan Chramosta
  7 gólů
  FK Mladá Boleslav
 • Martin Doležal
  6 gólů
  FK Jablonec
 • Michal Ordoš
  5 gólů
  SK Sigma Olomouc
 • Milan Jurdík
  4 gólů
  SK Dynamo České Budějovice
 • Karel Kroupa
  4 gólů
  1. SK Prostějov
Nejlepší momenty
… zajímavý obrat předvedli hráči druholigového Hradce. Ti v prvním osmifinále podlehli doma Příbrami, v odvetě však deklasovali tým z elitní soutěže na jeho hřišti 5:1 a postoupili do čtvrtfinále.
… v semifinálové odvetě s Jabloncem nasadila Sparta vinou zranění své juniorské a dorostenecké hráče. I přes tento výkonnostní rozdíl nakonec Pražané podlehli Severočechům „jen“ 1:2.