2019 2020
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2019/2020

V sezoně 2019/2020 mohla Slavia zkompletovat vítězný hattrick a začala dobře. Tým kouče Trpišovského ve 3. kole smetl druholigový Vyšehrad 8:0, když se na kanonádě sešívaných čtyřmi góly podílel útočník Milan Škoda. Jenže již o kolo později se Pražané vydali na půdu Baníku Ostrava a zde se opět potvrdilo, že vítkovický stadion v té době Slavii příliš nesvědčil. Baník dokázal slávistické střelce vynulovat a dvěma zásahy v prodloužení ukončit cestu obhájců do dalších bojů. Slova se tak ujal jiný pražský klub. Sparta sice svůj úvodní zápas proti Jihlavě zvládla až díky šťastné trefě ze závěru zápasu, v dalších fázích ale již nedala svým soupeřům šanci, když nejprve deklasovala České Budějovice 4:0 a ve čtvrtfinále v domácím prostředí Baník dokonce 5:0. A na vítězné vlně jeli rudí dál i po „koronavirové“ pauze. Nezastavil je ani neoblíbený soupeř z Plzně, a ve finálovém duelu ani domácí Liberec. Ten se sice ujal doma vedení, ale obrat a sedmý pohárový triumf zajistili nejúspěšnějšímu týmu pohárové historie David Moberg Karlsson a Guélor Kanga.

Nejlepší momenty
… historicky nejlepším střelcem poháru se stal Jan Chramosta. Útočník Jablonce předstihl dosud vedoucího Horsta Siegla díky dvěma trefám z osmifinále proti Opavě. Celkem zaznamenal 27 branek.
… třetiligový Chlumec nad Cidlinou dokázal na cestě pohárem vyřadit hned dva kluby z nejvyšší soutěže. Ve 2. kole Východočeši nejprve zdolali 2:1 Příbram, o kolo později pak stejným výsledkem porazili pražské Bohemians.
… Chlumečtí měli našlápnuto k vyřazení dalšího prvoligového soupeře, v osmifinále však měla v prodloužení silnější nervy plzeňská Viktoria, která uspěla poměrem 4:3.
… finálová utkání se od tohoto ročníku již nehrají na neutrálním hřišti. Zápas se uskuteční vždy na hřišti toho ze soupeřů, který se ke dni semifinálového zápasu nachází níže v aktuální ligové tabulce.
… nejlepším střelcem sezony se stal Daniel Kořenek ze Slavičína, který si ve dvou zápasech ročníku připsal celkem šest přesných zásahů.