2018 2019
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2018/2019

Do ročníku 2018/2019 vstupovala Slavia v roli obhájce a zároveň jasného favorita. Díky druhému místu v lize z předcházející sezony se navíc Pražané mohli do pohárových bojů zapojit až ve třetím kole, ve kterém si v domácím prostředí poradili s druholigovým Ústím nad Labem a v osmifinále si pak zopakovali dva roky starý souboj s Chrudimí. Dokázali přitom navlas zopakovat i výsledek a po výhře 3:1 zamířili do jarních bojů. V nich pro ně nepředstavovala většího soupeře ve čtvrtfinále Karviná (5:0), ani v semifinále v souboji městských rivalů Sparta (3:0). Ve finálovém utkání v Olomouci pak Trpišovského svěřenci přetlačili díky gólům Tomáš Součka a Lukáše Masopusta Baník Ostrava, a mohli se tak radovat z obhajoby i zisku double. Posledně jmenovaný hráč navíc pečetící trefou symbolicky ukončil svoji smolnou pohárovou sérií tří neúspěšných finálových účastí. Nejproduktivnějším týmem ročníku se stala Polná, která ačkoli vypadla již ve 3. kole v souboji se Spartou, dokázala nastřílet hned 24 branek.

Top 5 střelců
 • Alexander Jakubov
  6 gólů
  FC Zlín
 • Jan Bajer
  5 gólů
  Slavoj Polná
 • Tomáš Chorý
  5 gólů
  FC Viktoria Plzeň
 • Jan Urbánek
  5 gólů
  Slavoj Polná
 • Tomáš Válek
  5 gólů
  Slavoj Polná
Nejlepší momenty
… divizní Polná porazila v předkole tým I. B třídy Velký Beranov 15:0. Hned dva hráči zaznamenali čtyři branky.
… vítěz poháru ze sezon 2010/2011 a 2015/2016, FK Mladá Boleslav, skončil již ve třetím kole, když nestačil na druholigovou Chrudim a prohrál 0:2.
… Sparta byla v osmifinále i čtvrtfinále dvakrát blízko vyřazení. Penaltový rozstřel, který se pokaždé již vyvíjel v její neprospěch, ale v obou případech dokázala otočit.
… Baník Ostrava se do finále probojoval po dlouhých třinácti letech. Podobně jako tehdy však neuspěl.
… vítězná Slavia došla k obhajobě s impozantním skóre 15:1. Jediný gól inkasovali Pražané v osmifinále s Chrudimí.