2013 2014
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2013/2014

V sezoně 2013/2014 se souboj o dvě hlavní české fotbalové trofeje zúžil čistě na souboj mezi Plzní a Spartou. Ligový titul pro sebe s předstihem získali sparťané, kterým pomohlo právě zaváhání plzeňských. Západočeši se tak chtěli rehabilitovat v poháru, kam pronikli přes brněnskou Zbrojovku. Sparta zase otočila čtyřgólovou kanonádou nepříznivě se vyvíjející dvojzápas s Jabloncem. Finálové střetnutí hostil Eden a po Řezníkově trefě to dlouho vypadalo na výhru viktoriánů. V nastavení však zahrál rukou v pokutovém území Petržela, Hušbauer ze z penalty nemýlil a sparťanům lépe vyšel i následný rozstřel. V něm znovu rozhodlo zaváhání Petržely, vítěznou trefu obstaral Kadeřábek. Sparta tak po výhře v MOL Cupu získala double.

Top 5 střelců
 • Josef Čtvrtníček
  5 gólů
  FK Třinec
 • Jan Kovařík
  4 gólů
  FC Viktoria Plzeň
 • Jasmin Ščuk
  4 gólů
  FK Mladá Boleslav
 • Haris Harba
  4 gólů
  FC Vysočina Jihlava
 • Petr Hyka
  4 gólů
  SK Štětí
Nejlepší momenty
… Jablonec v prvním semifinále zaskočil Spartu a po jednoznačné výhře 3:1 to vypadá na jeho postup. Jenže sparťané v odvetě na Letné nasázejí obhájci čtyři branky a mohou se těšit na finále.
… dva góly záložníka Varnsdorfu Jiřího Schuberta rozhodují o výhře jeho týmu v severočeském derby s Teplicemi a rozhodují o senzačním vyřazení ligového týmu již ve druhém kole.