Los třetího kola MOL Cupu se bude kvůli chybě při nasazení opakovat

Los třetího kola MOL Cupu se bude kvůli chybě při nasazení opakovat

Los 3. kola MOL Cupu se bude v pátek 15. září od 12:00 opakovat. Po právní konzultaci se tak řídící orgán soutěže rozhodl kvůli chybě při nasazení v původním termínu losu.

FAČR zvažovala různé varianty řešení, aby s ním souhlasily všechny dotčené kluby a zároveň aby nebylo právně napadnutelné.

Nasazení klubů ve 3. kole MOL Cupu řeší rozpis soutěže v článku 7. Licenční kluby (první a druhá liga) mají být rozděleny na nasazené a nenasazené podle úrovně soutěže v probíhajícím ročníku a umístění v mistrovských soutěžích v předcházejícím ročníku. Patnáct prvoligových týmů, které do 3. kola postoupily, tak měla namísto Dukly Praha doplnit Zbrojovka Brno. Ta totiž v minulém ročníku hrála nejvyšší ligovou soutěž.

„Bohužel došlo k mému chybnému výkladu článku z rozpisu soutěží o nasazování ve třetím kole MOL Cupu, kdy jsem rozhodl podle aktuální tabulky druhé ligy. Mezi vedoucími týmy druhé ligy Duklou a Vyškovem proběhl los, podle kterého jsem určil jako nasazenou Duklu. Jsem si vědom toho, že došlo k mylnému kroku a že nasazená měla být Zbrojovka Brno, která se v minulém ročníku umístila šestnáctá v první lize,“ vysvětlil předseda Řídící komise TOP soutěží FAČR Martin Drobný, který má Pohár FAČR v gesci.

FAČR se upřímně omlouvá jak dotčeným klubům, tak fanouškům. Asociace ze situace vyvodí interní důsledky.

Předseda FAČR Petr Fousek byl o situaci informován na jednání UEFA v zahraničí: "Omluva klubům i fanouškům je naprosto na místě. Opakování losu z důvodu pochybení lidského faktoru je vždy nemilé, ale není jiná možnost, jak věc řešit. Určitě budou přijata taková opatření, aby se to neopakovalo."