Podepsaný míč a dres z derby ve finále MOL Cupu půjdou do dražby na podporu Konta Bariéry

Podepsaný míč a dres z derby ve finále MOL Cupu půjdou do dražby na podporu Konta Bariéry

Třicátý ročník MOL Cupu bude mít druhého vítěze. Stane se jím Konto Bariéry dobročinné organizace Nadace Charty 77. Společnost MOL a Fotbalová asociace ČR totiž na jeho podporu uspořádají veřejnou dražbu podepsaných předmětů z finálového derby.

Letošní finále MOL Cupu přineslo velkolepou bitvu pražských S a svátek českého fotbalu. Slavia nakonec na Letné před zraky 17 037 diváků zvítězila 2:0. Fanoušci nyní budou mít možnost získat suvenýr z tohoto vrcholu sezony a zároveň přispět na dobrou věc.

Dobročinnou dražbu uskuteční Fotbalová asociace České republiky společně s Kontem Bariéry a společností MOL. V rámci online aukce budou mít fanoušci možnost získat podepsaný dres vítěze letošního MOL Cupu a hvězdy SK Slavia Praha Lukáše Provoda a míč z finálového utkání s jeho podpisem.

„Během finále panovala namísto vypjaté atmosféry velmi přátelská nálada. Šlo o svátek českého fotbalu a jsme rádi, že jej můžeme nyní dovršit dobročinnou aukcí. Ti, kdo si předměty odnesou z dražby domů, získají kromě vzpomínky na svátek českého fotbalu i dobrý pocit z pomoci těm, kdo ji opravdu potřebují,“ uvádí Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL Česká republika. Ta je titulárním partnerem nejsledovanější fotbalové soutěže v republice již od roku 2015.

Výtěžek z aukce poputuje na podporu konkrétního projektu Konta Bariéry, nejdéle trvající veřejné sbírky ve prospěch handicapovaných lidí v České republice. Peníze pomohou pořídit speciálně upravený osobní automobil rodině se zdravotně postiženým dítětem.

„Velmi nás těší, že touto spoluprací se společností MOL a Fotbalovou asociací České republiky můžeme propojit svět vrcholového sportu s charitou. Díky dobročinné aukci pomůžeme pořídit auto rodině s handicapovaným dítětem, kterému tak usnadníme veškeré cesty k lékaři, na rehabilitace nebo do školy. Děkujeme nejen fotbalovým fanouškům, ale všem účastníkům dražby, kteří svým příspěvkem podpoří dobrou věc,“ říká Lucie Nekvasilová, specialistka komunikace a PR Nadace Charty 77 – Konto Bariéry.

Dražba bude začínat ve čtvrtek 15. června a bude probíhat jeden týden. Fanoušci se jí mohou zúčastnit na stránkách sportovniaukce.cz.

„Finálové derby dovršilo letošní ročník MOL Cupu, který považuji za vůbec nejlepší v posledních letech. Atmosféra na stadionu byla oslavou fotbalu. Jsem rád, že tuto náladu z fotbalového světa můžeme přenést do podpory potřebným a díky dobročinné sbírce s organizací Konto Bariéry se podílet na pomoci, která směřuje pro handicapované. Přeji mnoho šťastných kilometrů,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek.