Slavia i Sparta jsou v semifinále poháru, obhájci ze Slovácka vypadli

Fotbalisté Slavie ve čtvrtfinále domácího poháru splnili roli velkého favorita a druholigový Vyškov deklasovali 4:0. Další pražský tým a minulý finalista Sparta v Liberci zvítězil 5:3 na penalty po výsledku 2:2. Slovácko podlehlo 1:2 Bohemians 1905 a loňský triumf neobhájí. Do semifinále MOL Cupu postoupily také České Budějovice díky výhře 2:1 nad ligovým nováčkem z Brna. Další kolo poháru se bude losovat 10. března.

Slávisté v Edenu neměli s Vyškovem problém. Lídři nejvyšší soutěže rozhodli už v úvodních 22 minutách, kdy se trefili Ondřej Lingr, Václav Jurečka a Matěj Jurásek. Po změně stran podruhé skóroval Jurečka. Pražané si zahrají semifinále po roční odmlce. Slavia využila příznivého losu a v této pohárové sezoně vyřadila i třetí druholigový celek.

Liberec vedl nad Spartou od čtvrté minuty zásluhou Imada Rondiče, mezi 76. až 81. minutou otočil skóre střídající Jan Kuchta. Severočeši srovnali v nastavení díky dalšímu náhradníkovi Michaelu Rabušicovi. V penaltovém rozstřelu jako jediný neuspěl liberecký Lukáš Červ, zatímco všech pět sparťanů se nemýlilo. Poslední penaltu proměnil Kuchta. Pražané postoupili mezi nejlepší čtyřku MOL Cupu popáté za sebou.

Bohemians k triumfu v Uherském Hradišti nakročili už v úvodním poločase, kdy se prosadili Aleš Čermák a Lukáš Hůlka. Slovácko snížilo až v nastaveném čase zásluhou Stanislava Hofmanna. "Klokani" se mezi čtyři nejlepší celky poháru probojovali po čtyřech letech a podruhé v samostatné historii.

České Budějovice postoupily do pohárového semifinále po 16 letech. Obě branky domácího mužstva vstřelil už v první půli Tomáš Zajíc. Po změně stran za Brno naskočili i nejlepší ligový střelec Jakub Řezníček a další opora záložník Michal Ševčík. Hosté ale už pouze zmírnili porážku gólem Josefa Divíška z nastavení.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)

Branky: 90.+2. Hofmann - 23. Čermák, 41. Hůlka. Rozhodčí: Zelinka - Váňa, Šimáček - Adámková (video). ŽK: Šašinka, Břečka, Reinberk - Jánoš, Jedlička. Diváci: 4165.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Břečka (64. M. Kadlec), Kalabiška (46. Vecheta) - Havlík, Daníček - Petržela (64. Kim sung-pin), Kohút (83. Sinjavskij), Doski - Šašinka (73. Brandner). Trenér: Mucha.

Bohemians 1905: Jedlička - A. Kadlec, Hůlka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Beran (66. Matoušek), Čermák (40. Jánoš), Kovařík (85. Dostál) - Drchal (85. Mužík), Prekop (66. Nový). Trenér: Veselý.

Dynamo České Budějovice - Zbrojovka Brno 2:1 (2:0)

Branky: 19. a 43. Zajíc - 90.+2 Divíšek. Rozhodčí: Hocek - Ratajová, Matoušek - Petřík (video). ŽK: Hrabina (Brno). Diváci: 952.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Broukal, Králik, Skovajsa - Adediran (77. Čermák), Hora, Čavoš (90. Grič), Penner (63. Hellebrand), Potočný (90. Mršič) - Zajíc (63. Matoušek). Trenér: Nikl.

Brno: Hrubý - Hrabina, Štěrba, Hlavica (56. Texl), Divíšek - Matejov (56. Ševčík), Pachlopník (82. Koželuh), Endl, Falta, Nečas (56. Granečný) - Rogožan (56. Řezníček). Trenér: Dostálek.

Slavia Praha - MFK Vyškov 4:0 (3:0)

Branky: 19. a 62. Jurečka, 12. Lingr, 22. M. Jurásek. Rozhodčí: Starý - Nádvorník, Kubr - Machálek (video). ŽK: M. Jurásek - Alegue, Dweh. Diváci: 6697.

Sestava Slavie: Mandous - Pech, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (68. Traoré) - Oscar, Ševčík (77. Douděra) - M. Jurásek (68. Van Buren), Lingr (68. Zafeiris), Ewerton - Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Slovan Liberec - Sparta Praha 2:2 (2:2, 1:0) po prodl., na pen. 3:5

Branky: 4. Rondič, 90.+2 Rabušic - 76. a 81. Kuchta. Penaltu proměnili: Rabušic, Olatunji, Mészáros - Karabec, Ladislav Krejčí II, Kairinen, Sörensen, Kuchta. Neproměnil: Červ (Liberec). Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Mokrusch - Orel (video). ŽK: Tupta, Preisler, Purzitidis, Varfolomejev - Čvančara, Ladislav Krejčí II, Zelený. Diváci: 3258.

Liberec: Vliegen - Gebre Selassie (36. Valenta), Prebsl, Purzitidis - Ndefe (86. Rabušic), Červ, Doumbia, Frýdek (97. Varfolomejev), Preisler (86. Polyák) - Rondič (77. Olatunji), Tupta (77. Mészáros). Trenér: Kozel.

Sparta: Kovář - Vitík, Panák (91. Sörensen), Ladislav Krejčí II - Mejdr (116. Karabec), Kairinen, Laci (63. Sadílek), Zelený - Čvančara (89. Daněk), Minčev (63. Kuchta), Haraslín (88. Mabil). Trenér: Priske.