Sparta vyzve v osmifinále Baník, přemožitel Plzně pojede do Ďolíčku

Sparta vyzve v osmifinále Baník, přemožitel Plzně pojede do Ďolíčku

V pondělí 31. října proběhl v sídle Fotbalové asociace České republiky los osmifinále MOL Cupu 2022/2023. Pražská Sparta se utká v prestižním utkání s Baníkem Ostrava, Slavia vyrazí do Karviné a Slovácko z pozice obhájce trofeje bude hostit Mladou Boleslav.

Do osmifinále již nezasáhnou tři prvoligové celky včetně aktuálního lídra FORTUNA:LIGY Viktorie Plzeň. Ta prohrála ve třetím kole 2:3 v Hlučíně a se soutěží se rozloučila hned po prvním zápase. Chybět budou také Pardubice, které vypadly v druhém kole po prohře ve Velvarech. Mezi osmifinalisty se nedostal ani Jablonec, který v předchozím kole vypadl s druholigovým Vyškovem.

„Mě zaujalo určitě vítězství Hlučína nad Plzní, protože klub ze třetí ligy vyřadil účastníka Ligy mistrů, což jen podporuje atraktivitu soutěže. Pohárová utkání jistě táhnou a budu jen rád, když tento trend bude pokračovat,“ uvedl v přenosu generální sekretář FAČR Michal Valtr.

Prvním vylosovaným týmem byl ostravský Baník, který na domácím hřišti v rámci osmifinále přivítá pražskou Spartu. „Hned máme velmi atraktivní zápas, diváci se určitě mají na co těšit a jsem si jistý, že uvidíme dobré utkání. Baník se pod novým koučem Pavlem Hapalem na vzestupu a zlepšuje se, určitě bude chtít potrápit i Spartu,“ glosoval první vylosovanou dvojici ambasador soutěže Jan Koller.

"Myslím si, že je to velice atraktivní soupeř na domácím hřišti a bude to vynikající rozlučka s podzimní sezónou. Věříme, že se nám podaří vyprodat stadion. Nám i Spartě určitě dost hráčů odjede v tomto termínu již na reprezentační srazy, ale věřím, že i hráči, kteří dostanou šanci, tak se předvedou v tom nejlepším možném světle," uvedl sportovní ředitel Baníku Ostrava Luděk Mikloško.

"Chtěli bychom se v poháru dostat co nejdál i s ohledem na to, že úvod ligové soutěže nám příliš nevyšel a snažíme se v ligové tabulce škrábat postupně nahoru," dodal.

Další vylosovanou dvojicí je Bohemians Praha 1905 a již zmiňovaný třetiligový Hlučín. „Doufám, že se Bohemce tentokrát bude na domácím stadionu dařit a soupeře z nižší soutěže porazí a postoupí do čtvrtfinále,“ pokračoval Koller, jenž je fanouškem Bohemians od mládí.

První z druholigových celků, MFK Karviná, přišel na řadu v rámci třetí dvojice a narazí na SK Slavia Praha. Následovala dvojice Liberec - Sigma Olomouc a soupeře se dozvěděl také obhájce trofeje ze Slovácka, které se utká s Mladou Boleslaví. Severočeské Teplice se utkají na domácím hřišti s brněnskou Zbrojovkou. A poslední dvě dvojice tvoří Zlín s druholigovým Vyškovem a České Budějovice s Hradcem Králové.

"Očekávám opět vyrovnaný souboj. Hradec hraje v lize dobře, i když teď nezvládli derby s Pardubicemi. Budějovicím se v lize moc nedaří, ale opravdu očekávám vyrovnané utkání," podotkl Jan Koller.

Oficiálním hracím dnem osmifinále je sobota 19. listopadu 2022.