Čtvrtfinále přinese derby pražských „S“

Čtvrtfinále přinese derby pražských „S“

Šestý den nového kalendářního roku proběhl los čtvrtfinále MOL Cupu 2021/2022. V sídle FAČR se rozhodlo mimo jiné o tom, že obhájce trofeje pražská Slavia se utká v derby s odvěkým rivalem Spartou.

Patronem čtvrtečního losu byl bývalý obránce Petr Vrabec, který pohárovou trofej jako hráč vyhrál šestkrát. „Nevybavuji si, který zápas byl nejdůležitější, ale získat poháry a ligové tituly v mé době bylo asi těžší, protože soutěže a týmy z mého pohledu byly vyrovnanější,“ uvedl Petr Vrabec na úvod losu při vzpomínání na svou kariéru, během které dal například gól Dynamu Kyjev nebo Barceloně.

„Pohárová soutěž má určitě velkou prestiž a je to skvělý způsob, jak se dostat do evropských pohárů. Finanční částka je určitě také velkou motivací, aby každý tým makal a dostal se do pohárové Evropy,“ pokračoval Vrabec, jenž v roce 2022 oslaví šedesáté narozeniny. „Vypadá, že je pořád ve formě a mohl by nastoupit,“ usmíval se následně během přenosu předseda FAČR Petr Fousek.

Procedura losu byla velmi jednoduchá – v osudí bylo posledních osm týmů, prvně vylosovaný tým bude hrát utkání na domácím hřišti a mužstva nebyla rozdělena mezi nasazené či nenasazené.

První čtvrtfinálovou dvojicí se stala Sigma Olomouc se Slováckem, následovala dvojice Hradec Králové – Bohemians Praha 1905.

Poté již přišla na řadu pražská Slavia, obhájce trofeje, které los určitě odvěkého rivala Spartu. Ve čtvrtfinále pohárové soutěže tak dojde na další slavné pražské derby. Slavia obhajuje prvenství z minulého soutěžního ročníku, ve kterém získala pohárovou trofej potřetí za poslední čtyři roky, když v pěti zápasech uhrála skóre 21:4 a ve finále porazila Viktorii Plzeň 1:0 po gólu Abdallaha Simy v 73. minutě.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří FK Jablonec a FK Mladá Boleslav. Oficiálním hracím dnem čtvrtfinále je středa 9. února 2022.

Průběžně aktualizovaný rozpis čtvrtfinále najdete zde.