Jablonec míří do čtvrtfinále

Jablonec míří do čtvrtfinále

Fotbalisté Jablonce v osmifinále domácího poháru rozdrtili druholigový Varnsdorf 4:0 a stali se pátým postupujícím do jarního čtvrtfinále. Favorit z nejvyšší soutěže rozhodl dvěma brankami v závěru úvodního dějství a po změně stran přidal v přesilovce další dva góly.

Jablonec, kterému v ligové tabulce patří až 12. místo, zvítězil poprvé po devíti soutěžních zápasech a od konce září. Svěřenci trenéra Petra Rady začali vlažně a po necelých 20 minutách je zachránila tyč. Domácí pak postupně přidali a v 38. minutě otevřel skóre z dorážky Doležal.

Za necelých pět minut fauloval hostující Žák ve vyložené pozici Housku a rozhodčí Hocek jej vyloučil. Z nařízené penalty se nemýlil Kratochvíl. V 55. minutě zvýšil Malínský s pomocí břevna na 3:0 a v závěru ještě využil přesilovku také střídající Nešpor.

Jablonec se přidal k již známým čtvrtfinalistům MOL Cupu Spartě, Mladé Boleslavi, Bohemians 1905 a Hradci Králové. V pátek v dalším osmifinále přivítá Slovácko Karvinou a zbývající dva zápasy se odehrají v pozdějších termínech. Duel mezi Českými Budějovicemi a Olomoucí je na programu 23. listopadu a souboj obhájce trofeje a ligového mistra Slavie se Zlínem až 15. prosince.

Kompletní výsledky osmifinálových zápasů naleznete zde.