Slavii čeká v osmifinále Zlín, Teplice vyzvou Spartu

Slavii čeká v osmifinále Zlín, Teplice vyzvou Spartu

V sídle Fotbalové asociace České republiky bylo rozlosováno osmifinále MOL Cupu 2021/2022. Úřadující vítěz Slavia bude hostit Zlín, Plzeň čeká Boleslav a Sparta pojede do Teplic.

Hlavním patronem osmifinálového losu byl bývalý československý reprezentant, účastník světového šampionátu v roce 1990, čtyřnásobný ligový mistr a vítěz pohárové soutěže pětkrát v roli hráče a dvakrát v roli trenéra - František Straka.

„Myslím, že je daleko těžší vyhrát pohár jako trenér. Jako hráč tam máte další spoluhráče, kteří vám mohou pomoct,“ uvedl Straka, který vyhrál domácí pohár v roli trenéra s Teplicemi a Spartou.

„Oba finálové zápasy byly náročné. S Teplicemi to byl ale nějaký mezník, byl tam tehdy Pavel Horváth, Karel Rada nebo Tomáš Poštulka. Nakonec jsme vyhráli 1:0 díky Tomáši Hunalovi. Pamatuji si, že bylo fantastické, kolik autobusů jelo tehdy na Strahov. Celkově je ale vždy fantastický pocit zvednout pohár nad hlavu. Je fajn vidět, jakou má cenu pohár vyhrát a už to není tak podceňovaná soutěž,“ uvedl František Straka v přímém přenosu před startem losu.

Samotný los provedli Jiří Kotrba, ředitel Oddělení rozvoje fotbalu FAČR, a Martin Pavlíček, zástupce společnosti MOL. V osudí bylo čtrnáct zástupců z nejvyšší soutěže a dva druholigové celky.

Aktuálně vedoucí tým FORTUNGA:LIGA, Viktoria Plzeň bude cestovat do Mladé Boleslavi. Prvním druholigovým celkem byl vylosován Varnsdorf, který pojede do nedalekého Jablonce. Druhý tým z druhé ligy z Jihlavy bude hrát na půdě Bohemians Praha.

Pražská Sparta bude hrát v Teplicích a úřadující vítěz MOL Cupu Slavia bude hrát na domácím hřišti v Edenu proti Zlínu. "Slavia je určitě hlavním favoritem a půjde dál, u ostatních dvojicí se nechám překvapit. Na zápas Teplic se Spartou se moc těším," uvedl František Straka po losu.

Osmifinále je poslední fází, která je na programu během podzimní části sezóny. Oficiální hrací den je středa 27. října. Čtvrtfinále se bude hrát v březnu dalšího roku.

Kompletní přehled osmifinálových utkání najdete v zápasové sekci.