Ve středu poznáme prvního finalistu i posledního semifinalistu

Ve středu poznáme prvního finalistu i posledního semifinalistu

Poslední dubnová středa bude ve znamení pokračování MOL Cupu. Aktuální ročník pozná ve středu odpoledne posledního semifinalistu i prvního finalistu.

Jako první vyběhnou na trávník Androva stadionu v Olomouci domácí fotbalisté proti ligovému lídrovi – pražské Slavie. Ta i díky tažení vyřazovací fází Evropské ligy nestihla odehrát předchozí fáze domácího poháru ve stejnou dobu jako ostatní týmy, a tak je na programu čtvrtfinále ve stejný den, jako semifinále.

Domácí Sigma na cestě do čtvrtfinále vyřadila Petřkovice, Domažlice a v osmifinále zdolala po dvou gólech Davida Housky pražské Bohemians.

„Je to velká výzva. Čeká nás momentálně nejlepší tým v Česku, který svou kvalitu prokázal i evropských pohárech. Klobouk dolů před tím, jakou mají sezónu. My se jim budeme snažit co nejvíce znepříjemnit cestu za pohárem. Je to jeden zápas a může se stát cokoliv. Když každý z nás podá výkon na hranici svých možností, tak jsme schopni odehrát se Slavií vyrovnaný zápas,“ řekl záložník David Houska pro klubový web sksigmafotbal.cz.

Slavia ve třetím kole porazila druholigovou Duklu 4:1. V následném osmifinále rozstřílela Karlovy Vary 10:3. Vítěz posledního čtvrtfinále vyzve obhájce trofeje Spartu. Toto semifinále se bude hrát na pražské Letné 5. května s výkopem od 17:30.

První finalista aktuálního soutěžního ročníku bude ovšem znám již ve středu 28. dubna. Od 17:00 totiž hostí plzeňská Viktoria severočeské Teplice.

„Jsem motivovaný. Měl jsem možnost vyhrát MOL Cup se Zlínem, takže vím, že to je speciální. Člověk cítí tlak, ale v dobrém slova smyslu, prostě spíše nadšení. Všichni víme, co musíme udělat, abychom se dostali do finále,“ uvedl pro plzeňský web útočník Jean-David Beauguel.

„Můžeme opět hrát v rychlém sledu, takže se těšíme,“ řekl pro fcviktoria.cz také asistent trenéra Marek Bakoš. „Chceme být úspěšní. Semifinále poháru je velký zápas, jsme krok od finále. Natěšení na utkání, které nám může přinést další velké utkání, tu je. Cítíme v kabině, že kluci už se také těší,“ doplňuje Bakoš.

Poslední čtvrtfinále, obě semifinále i finále bude vysílat přímým přenosem ČT sport. Finále je na programu ve čtvrtek 20. května s výkopem v 17:00.

Finálové utkání se odehraje na domácím hřišti toho týmu, který se v semifinále podle pohárového koeficientu za posledních pět let umístil na nižší pozici.

Aktuálně pořadí je: Slavia, Sparta, Plzeň, Olomouc a Teplice tuto tabulku koeficientu uzavírají. To znamená, že pokud Teplice postoupí do finále, bude se hrát na teplickém stadionu bez ohledu na soupeře.