Finále letošního ročníku se odehraje ve čtvrtek 20. května

Finále letošního ročníku se odehraje ve čtvrtek 20. května

Aktuální soutěžní ročník domácí pohárové soutěže pozná vítěze ve čtvrtek 20. května. Výkop finále MOL Cupu 2020/21 je naplánován na 17:00 hodin a v přímém přenosu ho bude vysílat ČT Sport.

Los semifinále rozhodl o složení dvojic ve středu 14. dubna, kdy určil, že o finálovou účast se utká Viktoria Plzeň s Teplicemi a Sparta v roli obhájce trofeje vyzve lepšího z dvojice Sigma Olomouc – Slavia Praha.

První semifinále se odehraje 28. dubna mezi Plzní a Teplicemi od 17:00, ve stejný den dojde také na odložené čtvrtfinále Olomouce se Slavií s výkopem od 14:00. Následně bude sehráno druhé semifinále, ve kterém Sparta přivítá lepšího z posledního čtvrtfinále na domácím hřišti na Letné 5. května od 17:30.

Finále je na programu ve čtvrtek 20. května s výkopem v 17:00. Poslední čtvrtfinále, obě semifinále i finále bude vysílat přímým přenosem ČT sport.

Finálové utkání se odehraje na domácím hřišti toho týmu, který se v semifinále podle pohárového koeficientu za posledních pět let umístil na nižší pozici.

Aktuálně pořadí je: Slavia, Sparta, Plzeň, Olomouc a Teplice tuto tabulku koeficientu uzavírají. To znamená, že pokud Teplice postoupí do finále, bude se hrát na teplickém stadionu bez ohledu na soupeře.

Plzeňská Viktoria nejprve přešla přes Přepeře po výhře 7:0, následně porazila 3:1 druholigový Hradec Králové. Ve čtvrtfinále narazila na severočeský Liberec a tuhou bitvu rozhodl střídající Ondřej Mihálik v 87. minutě. Jeho gól tak posunul Plzeň do semifinále.

Teplice na cestě do čtvrtfinále zdolaly postupně SK Benešov, Chlumec nad Cidlinou, Zbrojovku Brno a Mladou Boleslav. Čtvrtfinálový souboj s boleslavským celkem rozhodl dvěma góly Pavel Moulis, který se prosadil v obou poločasech zápasu.

Sparta v minulém ročníku porazila ve finále Liberec. V aktuální sezóně začala svou cestu za obhajobou ve třetím kole, ve kterém porazila druholigové Blansko 2:0 po gólech Karlssona a Součka. V osmifinále si poradila s Baníkem Ostrava díky penaltě proměně Dávidem Hanckem v závěru utkání. A ve čtvrtfinále otočila skóre v zápase s Jabloncem, který porazila nakonec suverénně 4:1 po dvou gólech Ladislava Krejčího mladšího, jedné trefě Ladislava Krejčího staršího a jednom gólu Davida Karlssona.