Pohyby v kádrech osmifinalistů

Pohyby v kádrech osmifinalistů

I přes netradičně krátkou zimní přípravu se složení hráčských kádrů již jistých pohárových osmifinalistů mění obvyklým způsobem. A v některých případech poměrně výrazně. Podívejte se, jaká je aktuální situace v jednotlivých klubech.

FK Mladá Boleslav

Zřejmě nejaktivnějším týmem na přestupovém trhu je Mladá Boleslav, která má za sebou ne příliš vydařenou podzimní část sezony. Pod novým trenérem Karlem Jarolímem se snaží dostat ze spodních pater tabulky FORTUNA:LIGY, k čemuž jí mají pomoci nové posily. Za tu nejzvučnější můžeme považovat hostujícího Radima Řezníka z Viktorie Plzeň. Jarolím se nově bude moci také opřít o Dominika Preislera z Dukly Praha a navrátilce z hostování, konkrétně Jana Stejskala a Tomáše Ladru. Na testy klub přizval také Solomona Omaleho, Jaroslava Dufka a v neposlední řadě Milana Jiráska, který doposud oblékal dres ostravského Baníku.

V dalším průběhu ročníku však Mladá Boleslav nemůže počítat s Jiřím Kulhánkem, Ondřejem Zahustelem, Šimonem Gabrielem, Ondřejem Mazuchem, Davisem Ikaunieksem nebo Petrem Marešem, jenž si v Lotyšsku vyzkouší první zahraniční angažmá.

FK Teplice

Podobně výrazný řez do kádru udělaly Teplice. Ty využily ne příliš velkého vytížení Šimona Gabriela v Mladé Boleslavi a po jeho konci v městě automobilů jsou blízko dohody s Viktorií Plzeň o jeho hostování. Výše na sever se jako volný hráč přesunul také Ondřej Mazuch. Na pozici brankáře by měl zvýšit konkurenci hostující Čtvrtečka ze Sparty, do které se naopak vrací dvojice Jan Fortelný a Matyáš Kozák. 

Mezi další nové akvizice sklářů patří stoper Ruben Droehnlé z francouzského Lille a zkoušený útočník Martin Macej, který by měl krýt záda zkušeným Jakubům Marešovi a Řezníčkovi.

SK Dynamo České Budějovice

Změny v týmu Jihočechů nebyly doposud příliš výrazné avšak většina novinek znamenala pro fanoušky nepříjemnosti. Mezi ně patří návraty z hostování Micka van Burena do Slavie a Pavla Šulce s Lukášem Matějkou do Viktorie Plzeň. Především první dva jmenovaní patřily mezi nejlepší hráče Dynama v úvodní části sezony. Novou posilou se naopak může stát testovaný obránce Jonathan Simba, který musí přesvědčit trenéry o svých kvalitách. Pozitivní zprávou pro trenéra Davida Horejše je však nový příchod Marka Alvira z již zmiňované plzeňské Viktorie. Chorvatský záložník by měl Dynamu vypomoci do konce této sezony.

FC Zbrojovka Brno

Nováček české nejvyšší fotbalové soutěže bojuje s velkým počtem zraněných hráčů. Mezi ně můžeme zařadit například Jakuba Přichystala, Marka Vintra a nově také Antonína Růska. Nejen proto potřebuje Zbrojovka posílit na několika postech. Aktuálně testuje obránce Timoteje Záhumenského, na hostování z Viktorie Plzeň přivedla po sedmi letech Luďka Pernicu a blízko je také uzavření dohody o příchodu olomouckého Jiřího Texla. Z důvodu zranění však trenéři musí vyřešit pozici hrotového útočníka, se kterou nejsou v průběhu zimního soustředění na Maltě spokojeni.

AC Sparta Praha

Obhájce pohárové trofeje se rozhodl svůj kádr spíše ustálit a doposud nesáhl k výrazným změnám. Jedinou posilou se stal navrátilec z hostování Jan Fortelný, který však ze začátku roku 2021 laboruje se zraněním. Z hostování se na Letnou vrátili také Kulhánek, Kozák (Matyáš), Zahustel a Radakovič, avšak ani jeden z nich nebyl zařazen na aktuální soupisku. První jmenovaný navíc rovnou zamířil na další hostování, tentokrát do Opavy. Šanci zapsat si první ligové minuty bude mít již zmíněný brankář Jan Čtvrtečka, kterého si vypůjčily Teplice. Šanci v přípravných utkáních však dostávají i další hráči již déle působící v kádru Sparty, kteří by mohli promluvit do složení sestavy v jarní části ročníku. Mezi ně je možné zařadit mladého stopera Martina Vitíka nebo krajního záložníka či obránce Tomáše Wiesnera. 

Bohemians Praha 1905

Další z pražských fotbalových týmů se nevydal cestou zásadních změn na hráčské soupisce. Jedinými nováčky na startu zimní přípravy v týmu „Klokanů” tak byli Radek Lehovec z B-týmu a slávistický Daniel Kosek, který má povoleno s Bohemians trénovat. Důležitou událostí však může být prodloužení hostování útočníka Matěje Pulkraba ze Sparty a udržení Tomáše Necida. Ten s klubem sice podepsal smlouvu do konce sezony, ale měl s klubem dohodu o možném zimním odchodu v případě zajímavé nabídky ze zahraničí.

1.FC Slovácko

Slovácko zažívá doposud poměrně vydařenou sezonu, což potvrzuje také jeho chování v přestupovém období. Jedinou změnou v kádru je odchod Patrika Hellebranda, kterého si z hostování stáhla Slavia z důvodu nízkého vytížení. S velkou pravděpodobností obratem pošle ofenzivního záložníka hostovat na jarní část sezony do Opavy. Zbytek týmu trenéra Svědíka zůstává pohromadě.

FC Hradec Králové

Mezi devítkou potvrzených osmifinalistů letošního pohárového ročníku jsou také dva kluby hrající druhou nejvyšší soutěž. Prvním z nich je Hradec Králové, v jehož sestavě k personálním změnám nedošlo. To však neznamená, že by „votroci“ nebyli aktivní. V průběhu ledna totiž uplatnili opci na Daniela Vašulína z Chrudimi a Jana Závišky z Bohemians. Jejich hostování se tak změnilo na přestup a zařadili se mezi kmenové hráče Hradce.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Na startu zimní přípravy se ve Vlašimi hlásila trojice nově testovaných hráčů. Jedná se o Lukáše Veselého, Marka Branického a Nikolase Salašoviče. Další posily jsou stále v jednání, přičemž dle slov trenéra Šmejkala patří mezi hlavní cíle posílení pozice středního záložníka, křídelníka a útočníka. Jediným hráčem, který tým opustil, je Martin Sklenička.


3. kolo letošního pohárového ročníku stále nebylo kompletně odehráno. Výše uvedené zástupce doplní pro osmifinálové souboje dalších 7 týmů.