Ml. Boleslav vyřadila ve 3. kole poháru Chrudim po penaltách

Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili do osmifinále domácího poháru. Ve třetím kole MOL Cupu porazili druholigovou Chrudim 7:6 v penaltovém rozstřelu, v normální hrací době a po prodloužení skončil duel 1:1.

Domácí poslal do vedení ve 14. minutě z penalty Jihokorejec Ju Kang-hjon. V závěru úvodního dějství mohl srovnat kapitán Budínský, jenže pokutový kop neproměnil. Chuť si stejný hráč spravil až v 64. minutě.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, a tak přišly na řadu penalty. Tu rozhodující proměnil David Douděra.

Už dříve postoupily do osmifinále Sparta, Teplice, Bohemians 1905, Slovácko, Brno, bez boje České Budějovice a druholigová Vlašim.

Chrudim - Mladá Boleslav 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 6:7.

Branky: 14. Ju Kang-hjon z pen. - 64. Budínský. Rozhodující penaltu proměnil Douděra.

Sestava M. Boleslavi: Markovič - Gabriel (46. D. Mašek), Šimek, Křapka - Fulnek, Túlio (104. Langhamer), Budínský, Kulhánek, Zahustel - Škoda, Graiciar (91. Douděra). Trenér: Weber.