Do 2. kola se zapojí většina prvoligových týmů

Do 2. kola se zapojí většina prvoligových týmů

Poslední srpnový den roku 2020 proběhl los druhého kola MOL Cupu. V osudí byly již také prvoligové celky, kromě pěti nejlepších z minulé sezóny, které reprezentují Česko v pohárové Evropě.

„Pravdou je, že v případě MOL Cupu jsme museli přistoupit ke změně pravidel s ohledem na všechna nařízení kolem COVID-19. Všechny amatérské týmy se musí nechat otestovat v případě, že narazí na profesionální mužstvo,“ uvedl generální sekretář FAČR Jan Pauly na úvod losu.

Jako první tým generální sekretář asociace vylosoval Povltavskou fotbalovou akademii, která se utká s Táborskem. Další přišlo na řadu například druholigové Ústí nad Labem či Vlašim.

Prvním z týmů nejvyšší soutěže byli vytaženi z osudí fotbalisté Bohemians Praha 1905, kteří se utkají s Velvary. Druholigová Viktoria Žižkov se utká s Kolínem, který vyřadil v úvodním kole prvoligového nováčka z Pardubic.

Posledním utkáním prvního kola, který se potřebuje odehrát, je utkání mezi Kosmonosy a Aritmou. To je na programu 2. září a vítěz se utká s Duklou Praha.

Oficiálním hracím dnem 2. kola je středa 16. září. Pětice českých zástupců v evropských pohárech (Slavia, Plzeň, Sparta, Liberec a Jablonec) se zapojít do pohárové soutěže od třetího kola.

Los 2. kola MOL Cupu:

Povltavská fotbalová akademie – FC MAS Táborsko, TJ Jiskra Domažlice – FK Ústí nad Labem, TJ Sokol Srbice – FC Vlašim, FK Motorlet Praha – MFK Chrudim, TJ Slovan Velvary – Bohemians Praha 1905, FK Baník Most-Souš – SK Dynamo České Budějovice, SK Benešov – FK Teplice, SK Sparta Kolín – FK Viktoria Žižkov, FK Loko Vltavín – 1.FK Příbram, Sokol Hostouň – FK Mladá Boleslav, FC Slavia Karlovy Vary – FC Slavoj Vyšehrad, SK Kosmonosy/SK Aritma Praha – FK Dukla Praha, FK Olympie Březová – FC Hradec Králové, SK Vysoké Mýto – FK Přepeře, SK Český Brod – FK Chlumec nad Cidlinou, SFK Vrchovina – FC Vysočina Jihlava, MFK Frýdek-Místek – FK Blansko, FC Velké Meziříčí – 1. SK Prostějov, TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FC Fastav Zlín, SK Hanácká Slavia Kroměříž – SFC Opava, FC ODRA Petřkovice – SK Sigma Olomouc, TJ Unie Hlubina – MFK Karviná, 1. SC Znojmo – SK Líšeň, FC Hlučín – FK Fotbal Třinec, FC Slovan Rosice – FC Zbrojovka Brno, SK BESKYD Frenštát p. R. – FC Baník Ostrava, MFK Vyškov – 1.FC Slovácko.