Václav Kotal: Máme velký hlad po úspěchu

Václav Kotal: Máme velký hlad po úspěchu

Může být tím koučem, který Spartu po dlouhých šesti letech dovede k některé z domácích trofejí. Letenští z dálky sledovali boj o ligový titul a trenér Václav Kotal si proto dobře uvědomuje, jakou váhu by pro celý klub měl úspěšně zvládnutý MOL Cup, v němž Sparta naposledy triumfovala v roce 2014 při svém „double“.

Jakou motivaci pro Spartu znamená finálový zápas a možný pohárový triumf po 6 letech?

Samozřejmě je to obrovská motivace, jednoznačně je naším cílem uspět. Bezpochyby! Hráči i celý klub mají velký hlad po úspěchu. Hráči se o to chtějí poprat, věří si a udělají pro to všechno.

Sparta v průběhu jara zaznamenala herní i výsledkový vzestup. Co je třeba udělat, abyste udrželi nastavenou laťku i v pohárovém finále?

Pokračovat v tom, co se nastolilo. Tedy udržet kvalitní obrannou fázi a zachovat si efektivitu, která nás zatím provází. Dáváme dost gólů, což je strašně důležité. Musíme si uvědomit, že jestli chceme mít kvalitní výsledky, obrana je hlavní a útok musí být efektivní.

Znamenalo by vítězství v poháru určitou náplast na sezonu, před níž měla Sparta vyšší ambice?

Každá získaná trofej je velký úspěch pro všechny. Liga by asi samozřejmě byla víc, ale i pohár je trofej, která se stejně tak eviduje do historie klubu. Ligu už vyhrát nemůžeme, takže pohár je pro nás momentální priorita.

Vnímáte v nějakých ohledech určitou specifiku a zvláštnost finálového utkání?

Je to specifické v tom, že se hraje na půdě soupeře. To nebývalo, hrávalo se na neutrální půdě. Takhle to bude pro Liberec nesporná výhoda. Pro nás je to prostě venkovní zápas, ale na to se nemůžeme ohlížet.

S Libercem jste se utkali také v úvodu nadstavby F:L a na domácím hřišti jste přesvědčivě vyhráli. Může to pro váš tým znamenat určitou psychologickou vzpruhu?

Myslím si, že ne. Nad Ostravou jsme v poháru vyhráli 5:0 a k dalšímu zápasu v lize proti nám pak přistoupili mnohem zodpovědněji. Očekávám, že Liberec trochu doma změní taktiku a uvidíme, jak na to dokážeme zareagovat.