Opava při návratu na domácí stadion vyřadila v poháru Jihlavu

Fotbalisté Opavy ve třetím kole MOL Cupu porazili druholigovou Jihlavu 1:0 a postoupili do osmifinále. Zápas rozhodl až v 88. minutě střídající Václav Jurečka gólem z penalty. Nováček nejvyšší soutěže tak vítězně oslavil návrat na stadion v Městských sadech, kde proběhla rekonstrukce hrací plochy.

Slezané, kteří museli v úvodu sezony hrát v brněnském azylu, byli na začátku aktivnější. Zavadil ani Juřena však slibné možnosti neproměnili. Krátce před pauzou Opavu podržel brankář Fendrich dobrým zákrokem proti střele Šumského.

Ve druhém poločase se obě mužstva dlouho trápila v koncovce. V 82. minutě mohl Jihlavu poslat do vedení Ljovin, ale technickou střelou trefil tyč. O chvíli později byl v šestnáctce faulován opavský záložník Kayamba a pokutový kop před více než pěti tisíci diváků bezpečně proměnil Jurečka.