Česko-slovenský superpohár se 29. června hrát nebude

Česko-slovenský superpohár se 29. června hrát nebude

FAČR byla informována Slovenským futbalovým zväzem (SFZ) o tom, že bratislavská policie zakázala z bezpečnostních důvodů konání Česko-slovenského superpoháru na stadionu Pasienky v Bratislavě v termínu 29. června 2018. Utkání mezi ŠK Slovan Bratislava a SK Slavia Praha se tak v původním termínu neuskuteční a obě asociace budou hledat náhradní řešení nastalé situace.

„Tohle se nemělo stát, extrémně mě to mrzí, i proto, že jsou v tom FAČR i oba finalisté Superpoháru zcela nevinně,“ říká k celé věci předseda FAČR Martin Malík.

Krajské ředitelství PZ SR a městské části Bratislava-Nové Mesto vyhodnotily utkání mezi vítězem slovenského a českého poháru na stadionu Pasienky za rizikové a konání akce tak zrušily. Stadion Pasienky byl otevřen v srpnu 1967 a v minulosti se z něj musela přesouvat kvůli nezpůsobilosti vybavení stadionu například i kvalifikační utkání slovenské reprezentace.

Před čtyřmi lety se na tomto stadionu kvůli řádění fanoušků téměř nedohrálo utkání Evropské ligy mezi bratislavským Slovanem a pražskou Spartou. Naposledy se neodehrál zápas na Pasienkách v únoru tohoto roku, kdy byl šlágr mezi ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina přesunut do Myjavy kvůli poruše na systému vytápění trávníku.

„Bohužel za tuto situaci absolutně nemůžeme, ale považuji i tak za obyčejnou lidskou slušnost se v tuto chvíli omluvit našim partnerům a hlavně fanouškům obou týmů. Zvláště pak těm slávistickým, z nichž někteří již své aktivity podřídili 29. června cestě do Bratislavy,“ dodává Malík.