Ohlédnutí za libereckou pohárovou sezonou

Libereckému Slovanu ligová sezona 2014/2015 příliš nevyšla, když se dlouho potácel na hraně sestupu do FNL a ročník nakonec uzavřel ziskem 33 bodů na dvanáctém místě tabulky. V MOL Cupu to však byl zcela jiný příběh. Severočeši se dvakrát ocitli na pokraji vyřazení, jak ve čtvrtfinále s Třincem, tak v semifinále s Teplicemi, ale vždy dokázali zabrat a nakonec si právě díky zisku MOL Cupu proklestit cestu do pohárové Evropy, kde do poslední chvíle bojovali o postup do vyřazovacích bojů.

Cesta Liberce domácím pohárem se v sezoně 2014/2015 začala psát na hřišti Ústí nad Labem, kde si favorit nedělal žádné problémy a druholigový tým porazil jednoznačně rozdílem třídy 3:0. V osmifinále se Severočechům postavilo do cesty Znojmo a Liberečtí opět nenechali nikoho na pochybách. Po domácí výhře 6:0 již byla odveta na jihu Moravy jen formalitou. Přes již zmíněné komplikace s Třincem a Teplicemi se nakonec podařilo Slovanu dojít až do finále, kde ještě čtyři minuty před koncem zápasu zaostával. Pak se však prosadil z nenápadné akce Marek Bakoš a penaltový rozstřel rozhodl o tom, že MOL Cup poputuje pod Ještěd.

Vítězství Liberecké automaticky posunulo do 3. předkola Evropské ligy, ve kterém nejprve přešli přes izraelský tým Kirjat Šmona. V závěrečné fázi pak z cesty odsunuli i chorvatský Hajduk Split a mohli se tak těšit koho jim los přisoudí pro základní skupinu této soutěže. Ve skupině F nakonec Severočeši vyzvali portugalskou Bragu, Olympique Marseille a nizozemský Groningen.

Po domácí prohře s Bragou se zdálo, že naděje na postup budou nacházet pouze v teoretické rovině, ale senzační výhra v Marseille vrátila opět modrobílé do hry. Nakonec se však jako rozhodující ukázaly poztrácené body za remízu v domácím zápase s Groningenem a smolná prohra v Braze z posledních minut utkání. Závěrečný domácí duel s francouzským favoritem se již odehrával podle not soupeře, ale Liberečtí rozhodně nezanechali v pohárovém ročníku 2014/2015 špatný dojem. Po prohře 2:4 se rozloučili s boji v evropských pohárech třetím místem ve skupině.