2004 2005
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2004/2005

Ročník 2004/2005 přináší přelomovou novinku. Finálové utkání se poprvé v historii odehrává jinde, než na strahovském stadionu a napříště již toto místo, jako místo dění pohárového finále neníí pravidlem. Do posledního souboje sezony se opět po roce dostává Baník Ostrava a také 1.FC Slovácko. Místem konání je zvolen Andrův stadion v Olomouci a do ochozů se v poslední květnový den roku 2005 vměstnalo 11 251 diváků. Z vítězství se nakonec raduje Baník, o jehož vítěznou branku se postaral dvě minuty před koncem zápasu Michal Papadopulos. Slovácku již nepomohlo ani Dostálkovo snížení v poslední minutě zápasu. V Poháru UEFA následně Ostravští nepřejdou přes první kolo, kde je zastaví anglické Middlesbrough.