2020 2021
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2020/2021

Úvod ročníku 2020/2021 zkomplikovala koronavirová situace, kvůli které došlo ke kontumaci hned několika zápasů. To se však netýkalo obhájce vítězství, pražské Sparty. Ta si ve 3. kole poradila s nováčkem druhé nejvyšší soutěže z Blanska a vstoupila tak do nového ročníku vítězně. Také další zápasy naznačily, že budou letenští znovu kandidátem na zisk poháru. Na nepříliš přesvědčivé domácí vítězství nad Baníkem Ostrava navázal obhájce vysokou výhrou nad Jabloncem 4:1. Semifinálový los však přivedl na Letnou největšího rivala a již jistého mistra české ligy, Slavii. Její cesta pohárem začala vítězstvím 4:1 nad Duklou a následnou přestřelkou 10:3 v souboji se Slavií z Karlových Varů. Na čtvrtfinálovou výhru 3:0 v Olomouci navázali sešívaní hned v dalším kole v derby „pražských S“, kdy stejným výsledkem vyřadili z boje o titul i odvěkého rivala. Druhým finálovým účastníkem se stala plzeňská Viktoria, která mohla finálovým úspěchem napravit ne příliš vydařenou sezonu v ligové soutěži. První poločas se západočechům podařil a hned několikrát ohrozili branku Ondřeje Koláře. Právě výkon brankáře Slavie byl možná klíčovým faktorem, který rozhodl o vítězi. Nevyužité šance v prvním poločase, zlepšující se výkon sešívaných a červená karta plzeňského Milana Havla vyústila k jedinému gólu finále, jehož autorem byl letošní objev Slavie, Abdallah Sima. Slavia tak může slavit zisk už třetího poháru za poslední čtyři ročníky.