2017 2018
Ohlédnutí
Jaký byl ročník 2017/2018

Finále ročníku 2017/2018 proti sobě svedlo pražskou Slavii a Jablonec. Sešívaní prošli vyřazovací fází do finále bez větších obtíží a na své cestě vyřadili Třinec, Jihlavu, Liberec a Mladou Boleslav. To Severočeši, kteří si o pohárový triumf zahráli již počtvrté za posledních šest let, absolvovali tvrdé boje se Žižkovem, Slováckem, olomouckou Sigmou a také s obhájcem titulu ze Zlína. Ševce v semifinále zdolali těsně 1:0 a zajistili si tak účast v rozhodujícím zápase. Ve vypjatém utkání byli úspěšnější slávisté, kteří zvítězili 3:1 a po šestnácti letech zvedli nad hlavu pohárovou trofej. Dvěma finálovými brankami jim k tomu pomohl Stanislav Tecl, který ještě v úvodu sezóny hájil právě jablonecké barvy. Výsledkové zklamání letos zažila Sparta. V osmifinále ji na penalty vyřadil Baník a ve stejné fázi vypadla i plzeňská Viktoria. Ta nestačila na Slovácko. Oba favorizované týmy tak již druhý rok po sobě neotevřely brány čtvrtfinále.

Nejlepší momenty
…třetiligový 1.HFK Olomouc dokázal zdolat druholigový Frýdek-Místek a následně i brněnskou Zbrojovku. Ve třetím kole však tvrdě narazil, když od Hradce Králové utržil osm branek.
…netypické rozuzlení nabídl duel Hodonína s Libercem v rámci třetího kola. Po devadesáti minutách bylo skóre bezbrankové, v nastavení ale Liberečtí rozpoutali uragán a čtyřmi brankami za patnáct minut strhli utkání na svou stranu.
…to, že Slovanu prodloužení jde, se potvrdilo i v osmifinále, kde Severočeši nastoupili proti Karviné. Liberec dvě minuty před koncem srovnal na 2:2 a v prodloužení skóroval třikrát, zatímco Slezané pouze jednou. Výsledek 5:3 posunul modrobílé do čtvrtfinále.
…nejlepším střelcem ročníku se stal Mario Lička se šesti vstřelenými brankami. Bývalý reprezentant a hráč Baníku, Slavie nebo Southamptonu řádil v utkání svých divizních Zbuzan proti SK Brná, které skončilo výsledkem 9:2. Lička si připsal zmíněných šest tref.
…husarský kousek se povedl třetiligovým Domažlicím. Ty dokázaly vyřadit výsledkem 3:2 pražskou Duklu a následně i notně potrápily Mladou Boleslav. Zajímavostí je, že Dukla si na Domažlicích vylámala zuby již před třemi lety, kdy Západočechům podlehla 3:1.