Prvním finalistou MOL Cupu se stala Sparta

Pražská Sparta si poradila s opavským celkem 2:0 a postoupila do finále, kam se dostala potřetí v řadě. Ani v jedné z předchozích účastí však na úspěch nedosáhla. Letos má možnost vše napravit. Na soupeře si musí ještě počkat.

Sparta mohla otevřít skóre v 21. minutě po střele Jana Kuchty, ovšem branka nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Lukáše Sadílka na Jaroslava Málka, který potvrdilo video. Pražanům se ovšem podařilo dostat do vedení těsně před koncem prvního poločasu. Byl to znovu Jan Kuchta, který hlavou zužitkoval nabídku od Matěje Ryneše a Sparta šla do vedení 1:0. Opava měla obrovskou šanci na srovnání skóre v 73. minutě, ovšem střídající Mohammed Yahaya trefil pouze tyč. Sparta svůj postup do finále poháru potvrdila v 80. minutě, kdy se trefil Victor Olatunji. Opava se už na zdramatizování zápasu nezmohla a Sparta se stala prvním finalistou.