Prvními čtvrtfinalisty jsou Karviná s Ostravou

Fotbalisté Jablonce prohráli v osmifinále domácího poháru MOL Cupu v Karviné 0:1 a finálovou účast z minulého ročníku nezopakují. Zápas rozhodl ve 48. minutě po rohu slovenský obránce Ján Krivák. V osmifinále končí potřetí v řadě hráči Plzně, kteří neudrželi vedení nad Baníkem. Ostravané postupují do další fáze poháru zásluhou dvougólového střelce Jiřího Fleišmana.

Fotbalisté Plzně v osmifinále domácího poháru MOL Cupu na svém hřišti podlehli Ostravě 2:3 po prodloužení. O postupu Baníku rozhodl ve 111. minutě obránce Jiří Fleišman, který dal gól i v normální hrací době z penalty. Hosté dohrávali dramatický zápas bez vyloučeného kapitána Václava Procházky.

Obhájci mistrovského titulu v osmifinále poháru vypadli potřetí za sebou, ostravský tým navázal na minulý ročník MOL Cupu, kdy ve stejné fázi vyřadil pražskou Spartu. Soupeři si vzájemný souboj zopakují v sobotu ve Vítkovicích v rámci 14. kola nejvyšší soutěže.

Hráči Jablonce prohráli v osmifinále domácího poháru MOL Cupu v Karviné 0:1 a finálovou účast z minulého ročníku nezopakují. Zápas rozhodl ve 48. minutě po rohu slovenský obránce Ján Krivák. Severočeský celek, účastník Evropské ligy, své šance neproměnil a jednou trefil tyč.

Zatímco Jablonec, který letos poprvé startuje ve skupině Evropské ligy, nastoupil skoro v nejsilnější sestavě, karvinský trenér Roman Nádvorník šetřil některé opory. Hosté měli celý první poločas převahu, ale gólově se neprosadili. Těsně před pauzou spadl Hanouskův centr na tyč, na druhé straně chvíli předtím přestřelil Ba Loua.

Osmifinále MOL Cupu:

MFK Karviná - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 48. Krivák.
Rozhodčí: Marek - Antoníček, Horák.
ŽK: Dramé, Janečka - Považanec, Sobol.
Diváci: 1 550.

Karviná: Pastorický - Čolič, Krivák, Janečka, Letič - Mertelj, Dramé - Ba Loua, Suchan (75. Kocsis), Galuška (64. Lingr) - Ramírez (90. Wágner).

Jablonec: Hanuš - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Kubista - Masopust, Trávník, Považanec (61. Doležal), Acosta (68. Sobol) - Ikaunieks (77. Kratochvíl).

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 2:3 po prodloužení (1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 34. Chorý, 90+6. R. Procházka (pen.) – 73. J. Šašinka, 80. Fleišman (pen.), 111. Fleišman.
Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Hock.
ŽK: 66. Bucha, 68. Chorý, 70. Ekpai, 92. Zeman - 87. Procházka, 90. Mešaninov
ČK: 90+5. V. Procházka
Diváci: 3 503.

Plzeň: Kozáčik – Řezník (C) (72. Petržela), Pernica, Hájek, Havel – Ekpai, R. Procházka, Bucha (104. Čermák), Kopic (59. Zeman) – Chorý, Řezníček (77. Hořava).

Ostrava: Budinský – Mšaninov, V. Procházka (C), Šindelář, Fleišman – Fillo, Jánoš (108. Breda), Jirásek, Granečný (81. Stronati) – O. Šašinka (46. J. Šašinka), Diop (59. Holzer).