Dukla bere první výhru v sezoně a postupuje do 3. kola

Fotbalisté Dukly si zlepšili náladu po špatném vstupu do ligové sezony postupem v MOL Cupu. Ve 2. kole pohárové soutěže vyhráli 2:0 na hřišti třetiligového Písku. Připsali si vůbec první úspěch v sezoně, protože v dosavadních sedmi ligových kolech nezískali ani bod.

Dukla se před 1500 diváky ujala vedení ve 25. minutě, kdy penaltu za faul proměnil Schranz. Do poločasu ještě zvýšil Breda střelou k tyči. Pražané měli další šance, ale buď je vychytal domácí brankář Hajdušek, nebo míč skončil na brankové konstrukci jako po střele Hanouska.

Vedle Dukly dnes postoupily i dva druholigové týmy. Třinec přehrál Petřkovice 4:0 a Ústí nad Labem udolalo Kladno 2:1. Naopak Vítkovice nepotvrdily roli favorita a vypadly ve Vyškově po prohře 2:3 po prodloužení.