Ukázalo se, že jsme běhavý tým, pochvaloval si střelec Matěj Pulkrab

Fotbalisté Liberce porazili v pohárové dohrávce po prodloužení Karvinou a zajistili si účast ve čtvrtfinále. Tam je posunuly i góly Matěje Pulkraba, který nejprve šest minut před koncem základní hrací doby srovnal na 2:2, druhý gól pak přidal v prodloužení. A právě v této disciplíně se svěřencům Jindřicha Trpišovského mimořádně daří! V posledních dvou zápasech vstřelili v prodloužení hned sedm gólů.

Matěji, porazili jste Karvinou a zajistili si postup do čtvrtfinále. Jak byste utkání zhodnotil?
Byl to zajímavý zápas pro diváky. Bohužel pršelo a míč nám dost skákal, ale začali jsme dobře. Jen nás mrzí, že jsme nepřidali druhý gól, který by nás uklidnil. Po dvou hloupých chybách jsme pak najednou prohrávali. I přes dobrý výkon ve druhé půli jsme srovnali až v závěru základní hrací doby. V následném prodloužení už jsme Karviné nic nenechali.

Co jste si řekli o poločasové přestávce?
Řekli jsme si, že musíme hrát stejně jako v úvodu zápasu a zkusit urvat vítězství na naši stranu. To se nám po prodloužení naštěstí povedlo.

V posledních dvou zápasech jste vstřelili devět gólů a hned sedm jich bylo v prodloužení. To je úctyhodná bilance!
Máme výhodu v tom, že jsme běhavý tým. Je to vidět i v mnoha dalších statistikách a proti Karviné se to právě ukázalo.

Vy jste se v těch dvou prodloužení trefil čtyřikrát...
Měl jsem velké štěstí. Navíc nebylo to jen o mně, Hybš i Potočný také skórovali v prodloužení, ve kterém jsme ukázali veliký charakter.

V poháru teď patříte mezi nejlepší střelce...
Je to příjemné. Loni za Spartu se mi dařilo podobně, ale osobně bych byl raději, kdyby mi to tam padalo i v lize.

Postoupili jste mezi nejlepších osm týmů soutěže. Jaký máte letos cíl?
Cílem je podívat se do finále, protože tudy vede cesta do pohárové Evropy. Postup do čtvrtfinále je veliká úleva, ale ještě nás čeká dlouhá cesta. Uvidíme...