Souhrn 3. kola: Dukla s Bohemians v poháru končí, dál jdou Domažlice

Do další fáze domácího poháru postoupilo třináct prvoligových týmů, dva zástupci Fortuna národní ligy a Domažlice, jediný zástupce ČFL v osmifinále poháru. Losování čtvrtého kola proběhne 11. října ve 12 hodin.

O překvapení se postarali hned v úvodních zápasech 3. kola MOL cupu fotbalisté Vlašimi a Domažlic. Tým hrající druhou nejvyšší soutěž si zajistil postup do osmifinále v Ďolíčku až po 120 minutách, kdy byl úspěšnější v pokutových kopech. Domažlice pak zaskočily pražskou Duklu, kterou dvěma góly sestřelil Petr Mužík.

Teplice vedly nad Táborskem už 4:1. Druholigový celek ale Severočechy pořádně potrápil, když se mu podařilo snížit na 3:4. Na vítězství se nadřeli i hráči Liberce, kteří udolali Hodonín až po prodloužení, ve kterém vstřelili svému soupeři nevídané čtyři góly.

To Hradec Králové měl o poznání jednodušší úlohu, do branky 1. HFK Olomouc nasázel osm branek a soupeři, který ve druhém kole vyřadil brněnskou Zbrojovku, ukončil účinkování v letošním pohárovém ročníku. Podobný výsledek pak odehrála Olomouc, která si poradila s divizními Živanicemi.

V poháru pokračuje také vítěz loňského ročníku, obě pražská "S" i aktuální ligový lídr z Plzně.

Přehled výsledků 3. kola

FC Písek - FC Fastav Zlín 0:2 (0:1)
Branky:
40. Diop, 58. Bartolomeu.

FK Ústí nad Labem - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)
Branky:
53. Daníček, 60. Petr.

FC Viktoria Plzeň - SFC Opava 4:1 (2:0)
Branky:
3. a 83. Řezníček, 16. Pilař, 81. Bakoš - 59. Smola.

SK Slavia Praha - FK Fotbal Třinec 5:1 (0:1)
Branky:
49. Altintop, 53. Frydrych, 60. Sýkora, 71. Necid, 90+1. Necid – 45+1. Hošek.

1. SC Znojmo FK - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka:
26. Vatajelu.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)
Branky:
30. a 69. z pen. Magera, 67. Vukadinovič.

FK Jablonec - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)
Branky:
51. Masopust, 87. Tecl - 13. Podrazký z pen.

FK Hodonín - FC Slovan Liberec 0:4 po prodloužení (0:0)
Branky: 105. a 116. Pulkrab, 113. Hybš, 120. Folprecht.

HFK Olomouc - FC Hradec Králové 1:8 (0:4)
Branky:
51. Tilkeridis – 6. Žondra, 25. Pázler, 31. Žondra, 42. Pázler, 58. Žondra, 70. Shejbal, 76. Šípek, 84. Černý.

Jiskra Domažlice - FK Dukla Praha 3:2 (0:1)
Branky:
55. a 67. Mužík, 51. Hrubý - 14. Ostojič, 64. Holenda.

TJ Sokol Živanice - SK Sigma Olomouc 0:8 (0:2)
Branky:
30. a 63. Moulis, 47. a 81. Hála, 28. Plšek, 59. Manzia, 67. Kalvach, 74. Obročník.

SK HS Kroměříž - MFK Karviná 0:4 (0:3)
Branky:
21. Lischka, 30. Štepanovský, 42. Lingr, 66. Puchel.

FC Vysočina Jihlava - FK Baník Sokolov 1:0 (0:0)
Branka:
59. Novotný.

Bohemians Praha 1905 - Vlašim 2:2 (1:1, 1:0), pen. 3:4,
Branky: 3. Luts, 104. Tetteh - 62. Vodháněl, 103. Hadaščok.

MAS Táborsko - FK Teplice 3:4 (1:2)
Branky:
62. a 65. Musiol, 13. Štohanzl - 33. Kučera, 45. Jeřábek, 49. Král, 52. Rezek.

TJ Valašské Meziříčí - FC Baník Ostrava 0:6 (0:4)
Branky: 25. Hrubý, 39. vlastní Gebert, 42. J. Šašinka, 45. De Azevedo, 67. Poznar z pen., 85. Baroš.